להלן מספר מאמרים שכתבנו בנושא ההיכרויות במגזר הדתי והמסורתי. מאמרים אלה מספקים זווית ראייה רחבה ואובייקטיבית על הנעשה בתחום וכן חומר למחשבה אודות חיפוש בן/בת זוג, זוגיות והאהבה שבין בני זוג, ועוד. ניתן לנווט בין המאמרים השונים לפי נושאים דרך תפריט האתר.

מדוע חשוב לבחור במשרד שידוך הגון?

מדוע חשוב לבחור במשרד שידוך הגון?

שדכן טוב לומד להכיר היטב את שני הצדדים, ויודע ליצור התאמה אמיתית שתוביל לאהבה ולנישואים. בנה קינך וצוות השדכנים המקצועי שלו יעשה הכל כדי לאתר הטוב/ה ביותר עבורך מתוך המאגרים הרחבים והמפורטים שבנינו של בני זוג פוטנציאלים.

קרא עוד  
זוגיות ממשלתית

זוגיות ממשלתית

מהו הסוד לאחדות ממשלתית אמיתית? הסוד לכך בנוי על שלושה ערכים יסודיים בסיסיים החיוניים לחיי הזוגיות. שלושה ערכים חיוניים לחיי זוגיות יציבים: א. כנות ואמת, ב. שיתוף, ג. הערכה.

קרא עוד  
כח הדיבור

כח הדיבור

כוח הדיבור הוא הכוח שבו ניחן ונבדל האדם הראשון. כבני זוג וכהורים חובה עלינו להשתמש בכוחו של הדיבור על מנת לייצר שותפות אמיתית, ואווירה של הבנה, קבלה ונתינה בין בני הזוג, בני המשפחה, ומשם אף כל בני החברה.

קרא עוד  
לשתף לשתף לשתף

לשתף לשתף לשתף

דבר אחד יש שחובה על כל הזוג לעשות כדי לייצר חיים זוגיים מלאי הערכה, כנות ואהבה – לשתף, לשתף, ועוד פעם לשתף. שיח פתוח ושיתוף הדדי מכניסים את בן הזוג בצורה חיה ומשפיעה אל תוך עולמו של בן הזוג השני.

קרא עוד  
בן 18 לחופה?

בן 18 לחופה?

התופעה של נישואין מאוחרים איננה תופעה ייחודית לעם היושב בציון. כולנו חייבים לעמול ולעזור לכל אלה המעוניינים להתחתן, ולעשות השתדלות בכדי שימצאו את זיווגם הנכון - דבר זה הינו טובתם וטובתנו גם יחד.

קרא עוד  
והבדלת את הנשואים

והבדלת את הנשואים

על מנת לבנות זוגיות בריאה, יציבה, נאמנה, בעלת מחויבות מוחלטת –חובה על שני בני הזוג להתבדל ולקיים את חייהם הזוגיים לעצמם ובעצמם. רק בהתקדשות של שני בני הזוג לעצמם, הם יכולים ליצור ברית נישואין אמיתית.

קרא עוד  
שיחה

שיחה

השיחה והענווה – שתיהן הינן עיקר ותורף החיבור בין אנשים בכלל, ובין בני זוג בפרט. אפשרות החיבור האמיתי בין אדם לחברו אינו יכול שלא לכלול את שני המרכיבים פשוטים אלה, מצד אחד, ומאידך, העמוקים והמורכבים כל כך.

קרא עוד  
לעבדה ולשמרה

לעבדה ולשמרה

תפקידו של האדם בכל מקום ובכל עשייה, ואפילו במקום כמו גן עדן, להיות כל הזמן בחשיבה בשני כוחות שונים, אך לא מנוגדים: כיצד מצד אחד לשמר את הטוב ולא לקלקל אותו, וכיצד מצד שני לשפר ולשדרג אותו.

קרא עוד  
אל תשנה, תשתנה

אל תשנה, תשתנה

לא מזמן הסתיימו ימי בין המצרים שבהם חווה עם ישראל אסונות רבים לאורך ההיסטוריה. לעיתים בעת אסון עולה בי השאלה: האם היה אפשר למנוע את האסון? במילים אחרות: עד כמה יש בידינו לשנות ולהשפיע, וכמה הוא גזרת גורל?

קרא עוד  
שומר נגיעה

שומר נגיעה

לנגיעה תפקיד חשוב ביותר ביחסים בין אנשים בכלל, ובזוגיות בפרט. המגע מהווה את אחד הביטויים החזקים והעוצמתיים ביותר לרגש האהבה; המגע מחבר בין אנשים. אך יחד עם הכוחות והסגולות המיוחדות שיש למגע, גם סכנה גדולה יש בה.

קרא עוד  
כפילויות

כפילויות

לפעמים בזוגיות הרגש הטבעי מושך את האדם לכיוון אחר - לפעמים כל אחד ואחת עדיין דואגים לעצמם ולא חושבים מספיק על השני. חשוב לדעת להכפיל את המילים והמעשים הנוגעים לזוגיות ולתת להן את הבמה המכובדת ואת הדגש הראוי.

קרא עוד  
מניעה

מניעה

חשוב לבנות את הקשר בצורה הדרגתית, בריאה ותקינה, חשוב לא פחות לשים לב לסימני אזהרה של "עצור." במהלך בניית קשר, רצוי שבני הזוג ירגישו הרגשה הולכת וגוברת להעצמת הקשר, אבל יש מצבים המצריכים להיות עם היד על הדופק.

קרא עוד