מאמרים


להלן מספר מאמרים שכתבנו בנושא ההיכרויות במגזר הדתי והמסורתי. מאמרים אלה מספקים זווית ראייה רחבה ואובייקטיבית על הנעשה בתחום וכן חומר למחשבה אודות חיפוש בן/בת זוג והאהבה שבין בני זוג. ניתן לנווט בין המאמרים השונים לפי נושאים דרך תפריט האתר.

מדוע חשוב לבחור במשרד שידוך הגון?

מדוע חשוב לבחור במשרד שידוך הגון?

מאז ומעולם חיפשו בני האדם את הנפש התאומה שלהם. השאיפה למצוא את האחת או האחד איתו יוכלו לחלוק את חייהם בשלווה ולהקים בית ומשפחה היא אמנם שאיפה אוניברסאלית החוצה דתות ולאומים, אך נדמה שבמגזר היהודי הדתי מסורתי, משקלה רב הרבה יותר.

קרא עוד
זוגיות ממשלתית

זוגיות ממשלתית

אנו נמצאים כעת לאחר 28 ימי המנדט שכל אחד מנציגי המפלגות הגדולות קיבל מהנשיא ולא הצליח להרכיב ממשלת אחדות , והשבוע גם יסתיימו 21 ימים נוספים שהחוק מאפשר למי מחברי הכנסת להשיג 61 חתימות ובכל זאת לא הצליחו להרכיב ממשלה....

קרא עוד
אל תשנה, תשתנה

אל תשנה, תשתנה

לא מזמן הסתיימו ימי בין המצרים, שבהם חווה עם ישראל אסונות רבים במהלך ההיסטוריה. לעיתים בעת אסון עולה בי השאלה: האם היה אפשר למנוע את האסון? ובמילים אחרות: על כמה ממה שקורה לנו בידינו לשנות ולהשפיע, וכמה הוא גזרת גורל?

קרא עוד
"באשר הוא שם"

"באשר הוא שם"

הגר בורחת משרה גבירתה ומגיעה למדבר ליד באר שבע. המים בחמת נגמרו והגר ובנה צמאים וסובלים. הגר מניחה את בנה מתחת לאחד השיחים ובוכה. ואז פונה אליה מלאך ה' : "וַיִּשְׁמַע אֱלֹהִים, אֶת-קוֹל הַנַּעַר, וַיִּקְרָא מַלְאַךְ אֱלֹהִים אֶל-הָגָר מִן-הַשָּׁמַיִם, וַיֹּאמֶר לָהּ מַה-לָּךְ הָגָר; אַל-תִּירְאִי, כִּי-שָׁמַע אֱלֹהִים אֶל-קוֹל הַנַּעַר בַּאֲשֶׁר הוּא-שָׁם " ( בראשית כא' ,17)

קרא עוד
בן 18 לחופה ?!

בן 18 לחופה ?!

כיום, יש כבר שיח של צעירים "שאינם מאמינים בתא משפחתי". אמנם השיח הנ"ל טרם חדר לשוק הישראלי בצורה משמעותית, אך ניתן כבר לשמוע ולקרוא במקומות שונים אודות ה"אידיאולוגיה" של שיח נוראי זה.

קרא עוד
החופש הגדול

החופש הגדול

החופש הגדול הגיע - לתלמידי החטיבה העליונה יש 72 ימי חופשה ולתלמידי החטיבה הצעירה יש "רק" 62 ימי חופשה. שאלת המיליון דולר - מה עושים עם כל כך הרבה זמן חופשי/ פנוי ?

קרא עוד
ה"הן הנצחי"

ה"הן הנצחי"

ההיסטוריון והפילוסוף הבריטי תומאס קרלייל (1795 -1881) כתב על שלבי המשבר הרוחני. השלב הנמוך הינו ה"לאו הנצחי" שזה ע"פ תיאורו של קרלייל - קול הציניות וחוסר האמונה, עייפות והרגשת חוסר תכלית.

קרא עוד
אהבה בין איש לאשתו

אהבה בין איש לאשתו

הבדל ענק יש בין אושר של אדם בודד, לבין אושרו של אדם שהוא נשוי ובעל משפחה. האיש הבודד, למרות חופשיות תנועתו, והולך ממקום למקום לפי אַוַת נפשו, בכל זאת רגעי שמחה שלו מועטים. כי סוף כל סוף הוא גלמוד. אין לו שותף בחיים, אין לו עם מי לשתף רעיונותיו, הגיגיו, מצוקותיו, בעיותיו. גם אין לו פרטנר שירצה לייעץ לו, לדאוג לאינטרסים שלו.

קרא עוד
והבדלת את .... הנשואים

והבדלת את .... הנשואים

בשיח העולמי, וממנו לשיח הציבורי בישראל ישנם 2 מגמות (שלכאורה) סותרות האחת את השנייה: מצד אחד : אסור לתייג ו/או להגדיר ו/או לשייך אף אדם לקבוצה מסויימת. כל אחד רשאי להגדיר את עצמו כראות עיניו.

קרא עוד
זוג קשה עורף

זוג קשה עורף

מה רע כל כך בעקשנות? עונה הספורנו: "כי עם קשה עורף אתה, שאי אפשר שיהיה צדק ויושר לבב עם קשי העורף, כי אמנם קשה העורף הוא ההולך אחרי שרירות לבו ומחשבתו...

קרא עוד
זוגיות ב-5 פרשות

זוגיות ב-5 פרשות

ניתן ללמוד מסדר הפרשיות הללו לימוד גדול למערכות יחסים בכלל ולמערכת היחסים הזוגית בפרט...

קרא עוד
זוגיות בקהילה

זוגיות בקהילה

בשונה מקהילתיות , זוגיות במהותה זו קבוצה סגורה של שני אנשים בלבד. מועדון אקסקלוסיבי שבו חברים רק שני בני הזוג, ואין כניסה לאף אחד אחר מלבדם..

קרא עוד