מאמרים


להלן מספר מאמרים שכתבנו בנושא ההיכרויות במגזר הדתי והמסורתי. מאמרים אלה מספקים זווית ראייה רחבה ואובייקטיבית על הנעשה בתחום וכן חומר למחשבה אודות חיפוש בן/בת זוג, זוגיות והאהבה שבין בני זוג, ועוד. ניתן לנווט בין המאמרים השונים לפי נושאים דרך תפריט האתר.

עת לחבק ועת לרחוק מחבק

עת לחבק ועת לרחוק מחבק

"לַכֹּל זְמָן וְעֵת... עֵת לַחֲבוֹק, וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק." בימים של הקורונה למילים "עת לרחוק מחבק" משמעות חיובית ביותר. שמירת המרחק הינה בגלל אהבה יתרה ורצון לשמור על החיים. וכן בזוגיות, יש עתות בהן נכון המרחק.

קרא עוד  
הקרבה

הקרבה

מהי משמעותו של מעשה הקרבת קרבן? נדמה שהמושג הקרבת קרבן בא בין השאר גם מלשון 'קִרְבָה.' בחיי הזוגיות שני בני הזוג נדרשים להקריב מעצמם (הרבה), אך חשוב שיידעו שהקרבה זאת מקרבת ביניהם.

קרא עוד  
"כי חולת אהבה אני"

"כי חולת אהבה אני"

חשוב להכיר שיש לעיתים אהבות שהן 'חולות'; אך יותר חשוב לדעת כי אין אהבה שאין לה מרפא. אסור להתייאש, וחייבים לנסות לשפר בצורה נכונה את הקשר הזוגי. לכולם מגיעים חיי זוגיות שמחים, מלאי רגש שיתוף והכלה. הדבר אפשרי!

קרא עוד  
כי בריאת אהבה אני

כי בריאת אהבה אני

מספר קווי יסוד ליצירת קשר איתן: כנות - קשר הנבנה על אמון מלא; חברות מלשון 'חיבור.' בני הזוג חברים בלב ובנפש, וחיים האחד את השני מתוך רצון להיות יחדיו; פרגון - יש להוריד את המסיכות של הקשיחות והאגו ולהחמיא.

קרא עוד  
מחלת ה'אנ(וכ)י'

מחלת ה'אנ(וכ)י'

בפרשת ואתחנן קראנו, "אָנֹכִי עֹמֵד בֵּין יְ-הֹוָה וּבֵינֵיכֶם." אומר האדמו"ר מקוצק שה'אנוכי' הוא שעומד בין ה' וביניכם. כן הדבר בזוגיות אם האדם מחשיב את עצמו על חשבון השני - זוגיות בריאה חייבת להיות מושתתת על בסיס שוויוני של שני חבריה.

קרא עוד  
בית לחם

בית לחם

משבר הקורונה גרם לכך, בין היתר, שהמציאות הזוגית והמשפחתית הפכה למצב בו שוהים יחד בבית במשך ימים ואף שבועות. פתאום כל יום - וכל היום - נמצאים ביחד, דבר שיכול להביא למתחים ולגרום ללחצים. כיצד פועלים? איך מתנהלים?

קרא עוד  
חתן וחם, כלה וחמות

חתן וחם, כלה וחמות

התורה מתארת בצורה יפה ומפורטת את יחסי יתרו ומשה, דבר המלמד על יחסי בני אדם בכלל ויחסי חם-חתן וחמות-כלה בפרט. אם נדע כולנו, הדור המבוגר יותר והדור הצעיר, להקשיב ולכבד, אזי היחסים וקשרי המשפחה יהיו מלאי שמחה וקרבה.

קרא עוד  
זוג קשה עורף

זוג קשה עורף

העקשנות היא אחת התכונות הגרועות ביותר בזוגיות, ובכוחה להביא לחוסר תקשורת ולחוסר שיתוף; מדוע לנהל דו-שיח אם הצד השני תמיד צודק? דברים אלה יכולים לאתגר כל זוגיות. אמנם יש מקום לתכונת העקשנות, אבל בזוגיות מומלץ שלא נשתמש בה.

קרא עוד  
קורונה

קורונה

משבר הקורונה מכה קשות בכולנו. אמנם, קיים מספר דברים חיוביים שאפשר ללמוד מנגיף הקורונה עבור חיי הזוגיות – היחס אחד אל השני ואל הזוגיות, הפעימה הפנימית לקשר וההתקרבות הנפשית, ועוד. אפשר לנצל את המגיפה להעצמת החיבור הזוגי.

קרא עוד  
לשמור על הזוגיות והמשפחתיות בטיול

לשמור על הזוגיות והמשפחתיות בטיול

תקופת החגים עמוסה בעשייה ולפעמים גם במתחים. כדאי לנצל את חול המועד לזמן איכות זוגי ומשפחתי היכול לבוא לביטוי בצורה מושלמת בטיולים. הנה כמה הצעות לוודא שהטיול בחול המועד אכן יהיה זמן איכות.

קרא עוד  
התקווה

התקווה

הקורונה כלאה אותנו בתוך קפסולת זמן לא פשוטה. כולם נמצאים ביחד באופן שיכול להלחיץ ולגרום למתחים. אסור לאבד תקווה, להתייאש ולהרים ידיים. צריך אמונה של שני בני הזוג ביכולת ובעוצמה של שניהם יחדיו כדי לפרוח.

קרא עוד  
אהבה בין איש לאשתו

אהבה בין איש לאשתו

הבדל ענק יש בין אושר של אדם בודד, לבין אושרו של אדם שהוא נשוי ובעל משפחה. האיש הבודד, למרות חופשיות תנועתו, והולך ממקום למקום לפי אַוַת נפשו, בכל זאת רגעי שמחה שלו מועטים. כי סוף כל סוף הוא גלמוד. אין לו שותף בחיים, אין לו עם מי לשתף רעיונותיו, הגיגיו, מצוקותיו, בעיותיו. גם אין לו פרטנר שירצה לייעץ לו, לדאוג לאינטרסים שלו.

קרא עוד