לשמור על הזוגיות והמשפחתיות בטיול


לשמור על הזוגיות והמשפחתיות בטיול 

שילה כץ - מנהל היחידה ללימודי חוץ גבעת ושינגטון , יועץ נישואין וזוגיות

לאחר כל שעות וימי הניקיון לקראת החג , ולאחר כל מסע הקניות וההוצאות הכספיות הלא מבוטלות בהם כנראה היו בין השאר גם מצבי רוח ותגובות לא נעימות בין חברי המשפחה ,  כדאי לנצל את חול המועד לזמן איכות זוגי ומשפחתי היכול לבוא ביטוי בצורה מושלמת בטיולים .

חשוב לשמור על כמה כללים בכדי לוודא שאכן הטיול יהיה זמן איכות :

1- תיאום ציפיות -  כל אחד אוהב את הטיול קצת אחרת, וזה בסדר.
האחד רוצה טיול של תרבות ומוזיאונים והשני טיול נוף. האחד אוהב טיול ב”איזי” והשני לרוץ ממקום למקום. האחד לראות אתרים והשני אוהב קניות ומזכרות.
דברו בתוך המשפחה על : מה הולכים לעשות ומה הולכים לראות ? כיצד משלבים את רצונות כולם ( רובם ) בסגנונות המסלולים / אטרקציות / קניות  ?

2- הכינו רשימת ציוד- שתפו את כל חברי המשפחה ברשימת הציוד הנדרשת. הטילו אחריות על הילידים לארגן את החפצים / המשחקים השונים העולים בדיון המשפחתי. המטרה היא שהאחד יזכיר לשני מה לקחת.  ארגון ביחד יוצר אחריות משותפת של כולם על הציוד הנדרש . אין אשמים אם שכחנו - כי כולנו שכחנו.

3- הכינו את האוכל מראש - האוכל בפסח, לפחות לחלק מעדות ישראל אינו הזמן המשופע במאכלי גורמה . כדאי שהתפריט והאוכל יהיו מוכנים מראש ( בעיקר אם הולכים על מנגל - לקנות, להפשיר , לתבל מראש).  ההכנה מראש מעקרת את ההסתמכות בבוקר על המכולת הפתוחה בשכונה או על הסופר שנעצור ונקנה בו בדרך ואולי בטעות "לא יישאר מה שרצינו" .

4- סבלנות , סבלנות ועוד קצת סבלנות-  יש 2 עובדות יסוד : 1- אנו מדינה קטנה, 2- כל עם ישראל  נמצא בחופש . בשל כך חובה להתאזר בהמון סבלנות ולדעת שכל מקום אליו תגיעו יהיו גם המוני בית ישראל איתכם. היכולת שלכם כהורים להכיל את ההמון המטייל לצידכם , תשרה אווירה נעימה על ילדכם גם אם יהיה ( קצת ) צפוף.

הכי חשוב זה לצאת וליהנות . נצרו את רגעי הקסם הזוגיים והמשפחתיים ( כדאי שיהיו כאלה מכל אחד מהם) . הורים, דברו ביניכם על עצמכם ועל משפחתכם ! משפחה,  דברו ביניכם ושחקו ביחד כי זו הדינמיקה המשפחתית שתרצו לנצור .הכותב הינו בעל קליניקת "מיזוג" – זוגיות. העצמה. התחדשות.
מעביר הרצאות וסדנאות, לזוגות, רווקים ורווקות.
לתגובות: 054-7002069 / meezoog1@gmail.com